fbpx

Tím SAP AMS v košickom Syntaxe rastie, čo je za tým?

Momentálne košický Syntax komunikuje potrebu doplniť jeho existujúci tím SAP AMS o nových členov. Oslovili sme tímlíderku tohto oddelenia, Jarmilu Martonovú, aby čitateľom / prípadným záujemcom priblížila toto oddelenie a poodhalila čo-to z ich pracovného prostredia.

Jarmila, predstavíš nám váš tím resp. oddelenie?

SAP AMS tím je jedným z tímov v Syntaxe, ktorý bol pôvodne vytvorený za účelom startostlivosti o zákaznícke SAP systémy. Inak povedané, „klasický“ support, aký   SAP konzultanti z ich praxe poznajú. Skratka SAP AMS (Application Management Services)  je u nás vo firme zaužívaná, ale nemusí byť známa v iných slovenských IT firmách. Syntax má  globálne viac ako 130 AMS zákazníkov. V Košiciach je nás v tíme sedem. Minulý rok prešla naša organizácia zmenou, keď sme zlúčili projektových a  AMS konzultantov a  odvtedy je okrem supportu možné pracovať aj na projektoch. Kvôli Covidu je to zatiaľ opatrné, ale postupne sa to rozbieha. V Nemecku sú 4 tímy funkčných SAP konzultantov, tematicky rozdelené, a v Košiciach máme konzultantov naprieč celým spektrom SAP modulov a odborne zastrešujeme tému SAP HCM alebo SAP HR.

Predstav si, že ťa niekto zastaví na ulici a spýta sa, čo robíš, resp. čo robí tvoj tím, ktorému líduješ? Čo by si mu odpovedala?

Povedala by som, že sa starám o tím našich ľudí – IT-čkárov, aby oni mohli čo najlepšie robiť svoju prácu. A ich práca je starať sa o SAP aplikáciu  pre našich klientov tak, aby fungovala bezchybne. A ešte by som vysvetlila, že SAP je vlastne taká veľká elektronická kartotéka ako u lekára, sú v nej firemné údaje o všetkom možnom. Od dátumu narodenia zamestnancov až po počet ložísk na sklade.

Jarmila počas rozhovoru

Je táto práca vhodná pre kohokoľvek, kto má ako-také skúsenosti so SAP-om, alebo sa vyžaduje špecifický skill-set?

Momentálne na prácu, ktorú vykonávame treba mať za sebou dlhoročné odborné skúsenosti v aspoň jednom SAP module. Ideálne však aj kombinácia s iným modulom, hoci aj na nižšej úrovni. Ale to nestačí. Treba mať schopnosť nachádzať riešenia nových problémov. Niekedy aj viac alternatív. Lebo stále sa vyskytne niečo nové, s čím ste sa ešte nestretli. A okrem toho je potrebné vedieť cudzí jazyk, ideálne dva, napr. nemčinu a angličtinu.

Čo je na tejto práci zaujímavé vs. máš aj ty dni, kedy by si to najradšej zabalila?

Zaujímavé je určite to, že ani jeden deň nie je taký istý, ako ten druhý. A pomerne často sme úplne mimo svojej komfortnej zóny. Vedieť vyriešiť problém, situáciu, zadanie, s ktorým ešte nemáte skúsenosť – to je azda najužitočnejšia zručnosť. To sa nám však  na tom páči. V každom konzultantovi je kúsok Sherlocka Holmesa aj Edisona.

Na druhej strane, je to občas náročné. Keďže sa staráme o mnohých zákazníkov, sú aj oni rôzni. A starostlivosť o niektorých je naozaj náročná, keďže majú vysoké očakávania.

Momentálne hľadáte viacero nových kolegov / kolegýň do tímu. Čo je za tým?

To je jednoduché. Máme šikovných predajcov, a teda viac práce, a preto potrebujeme posily. Práve máme v ponuke dve pozície SAP konzultanta. Ideálne pre hocijakú kombináciu logistických modulov. Novinkou je pozícia Service Delivery Manager, čo nie je typicky konzultantská pozícia. Zákazníkov je stále viac, a chceme sa o nich starať čo najlepšie. SDM plní túto úlohu ako kontaktná osoba pre zákazníka pre všetky jeho požiadavky.

Aké odborné a osobnostné predpoklady by mal spĺňať vhodný adept?

Čo do odbornosti, musí mať skúsenosti požadované na tieto pozície. A tiež, aby dokázal samostatne vyriešiť úlohu. Netvrdím, že sám. Nikto nevie úplne všetko. Ale aby si vedel poradiť, požiadať o pomoc, ak treba. A potom už „iba“ plynulá nemčina a angličtina. Zároveň to musí byť skvelý človek. Je toho dosť, ja viem 😊 Avšak vychádzam z faktu, že ak strávime v práci tretinu svojho produktívneho života, mali by sme sa tam cítiť dobre. A na to treba mať  okolo seba ľudí, ktorí sú „len“ kolegovia,    ale aj priatelia. Sú ochotní, poradia, pomôžu, zdieľajú know-how, stále majú chuť  a drajv sa vzdelávať a zlepšovať a dá sa s nimi zájsť aj na pivo. A úplný superman ešte vie vycítiť aj biznis príležitosti a prázdne miesta u zákazníka, ponúknuť mu riešenie a priniesť novú zákazku firme a prácu sebe. Jednoducho človek so správnymi hodnotami, samostatný, zodpovedný a proaktívny.

… na prechádzke v jednom z košických parkov

Čo teda takému supermanovi alebo superwoman ponúkate? Čo môže byť najväčším motivátorom, aby sa k vám do Syntaxu prihlásil?

Samozrejmosťou je aj konkurencieschopné odmeňovanie. Ponúkame najmä výbornú atmosféru a vzťahy. To je to najcennejšie, čo si ja osobne veľmi strážim. Zažila som v minulosti toxickú atmosféru na pracovisku. Toto u nás nenájdu. Potom ochutnávku pravého trhu, naši konzultanti spolupracujú aj s predajcami už na tendroch, až do ukončenia tranzície a prevzatie nového „loga“, ako my tomu hovoríme, do našej starostlivosti.  A potom samozrejme mnoho benefitov. Od nadštandardných príspevkov na stravné lístky, bezplatné parkovanie v Auparku, najlepší výhľad v meste, home office, dovolenku navyše, iPhone s neobmedzeným paušálom, až po podstatné „maličkosti“ ako káva, čaj, pitný režim, ovocie, vlastné pracovné miesto, polohovateľný pracovný stôl, dva externé monitory a to som ešte neskončila. No nechám niečo aj ako prekvapenie v rámci výberového procesu.

Máš nejaký špeciálny odkaz pre ľudí, ktorí by sa radi stali novými členmi vášho SAP AMS tímu?

Áno. Spýtajte sa kolegov, ktorí už u nás pracujú. Získajte si priamu referenciu. Dostanete ju. Skutočnú. Žiadne ružové okuliare, nereálne sľuby. Alebo sa spýtajte priamo mňa. Ozvite sa a príďte len tak nezáväzne na rozhovor pri káve.

Ďakujeme Jarmile za úprimné odpovede. A ak sa teda chcete ozvať a prísť na sľúbenú kávu, napíšte jej na jarmila.martonova@syntax.com alebo zavolajte na +421 905 370 025. Viac info o pozíciách pre SAP AMS tím nájdete na https://www.zazisyntax.sk/syntax-otvorene-pozicie/

Ak chceš mať vždy aktuálne informácie o živote v našej firme, nových pozíciach, odborných článkoch alebo Syntax podcastoch, staň sa našim followerom:

            

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *