fbpx

Syntax rozširuje výučbu SAP na Gymnáziu Katkin Park

Spolupráca IT spoločnosti Syntax Systems Slovakia a Súkromného gymnázia Katkin park v Košiciach pokračuje po úspešnom druhom roku ďalej. Cieľom spolupráce je priniesť študentom, do prevažne teoretickej výučby, skúsenosť z praxe. I keď druhý rok participácie zamestnancov Syntaxu na výučbe poznačila pandémia Covid-u, ich prínos sa stretol s vysoko pozitívnou odozvou u študentov odboru Aplikovanej informatiky. Preto bolo rozhodovanie o navýšení objemu výučby SAP-u pomerne jednoduché. Oslovili sme zriaďovateľku gymnázia, pani Martinu Miškovovú, aby nám priblížila, čo študentov tohoto odboru čaká tento školský rok. 

Na čo sa projekt spolupráce so Syntaxom zameriava? 

Hlavným cieľom je doplniť teoretické vedomosti, ktoré študentom poskytujeme my ako škola o vedomosti z praxe. Chalani prinášajú informácie tzv. z prvej ruky. Veľmi si naši študenti tieto hodiny chvália. Naša škola si dáva záležať na príprave študentov pre trh práce. Pripravujeme ich na úspešné vykročenie do reálneho života po absolvovaní maturitnej skúšky a máme veľkú radosť, že hneď niekoľkí naši minuloroční API absolventi sa hneď po maturite uchytili v IT svete. Pripraviť ich takto dobre vieme aj tým, že im ten reálny, pracovný svet prinášame aj vďaka Syntaxu už počas štúdia. 

Nebolo pre vás problémom prejsť v minulom školskom roku na dištančné štúdium? 

Naša škola už niekoľko rokov využíva namiesto učebníc a zošitov notebooky. Využívame vlastnú platformu, nami vytvorenú online školu a preto prejsť na dištančné štúdium nebolo ťažké. Boli sme ušetrení stresu zo zvykania si na niečo nové, no samozrejme, osobný kontakt nám chýbal rovnako ako asi každému. Skúsenosti s online vzdelávaním máme dlhoročné, ale ani nám sa ešte nepodarilo vymyslieť ako to urobiť tak aby osobný kontakt nechýbal. 

Ste pripravení na opätovnú dištančnú výučbu, nebude to prekážkou pri navýšení hodín? 

Pevne veríme, že zatváranie škôl na tak dlhý čas ako v školskom roku 2020 / 2021 nás tento rok už nepostretne. Ak budeme musieť bránu našej školy zatvoriť, budeme reagovať flexibilne. Online vzdelávanie sme zvládali doteraz bez väčších komplikácií, nebojíme sa toho. V krízovej situácii je dôležité si určiť, čo má prioritu a podľa tohoto kľúča sa bude prispôsobovať aj online vyučovanie, ak to bude nutné. 

A ako vníma túto spoluprácu Managing Director spoločnosti Syntax Systems Slovakia, Milan Števkov?

Spoluprácu so súkromným gymnáziom Katkin park hodnotíme po dvoch úspešných rokoch obojstranne veľmi pozitívne. Veľmi nás tešia výsledky, ktoré sme spoločne dosiahli. Vyučovanie v období pandémie prebiehalo hladko vďaka veľmi dobre fungujúcemu modelu online školy a bohatým skúsenostiam našich chalanov – lektorov pracovať remote, resp. “na ďiaľku”. V tomto školskom roku máme v pláne rozšírenie teamu o ďalších dvoch kolegov zo Syntaxu a takto zintenzívniť rozvoj našich mladých talentov.

Veríme, že tento školský rok bude menej komplikovaný ako predošlý a študenti gymnázia Katkin park sa budú môcť so zamestnancami Syntaxu vídavať na hodinách aplikovanej informatiky nielen virtuálne. Súkromné gymnázium Katkin park je školou, ktorá ako jedna z prvých zaviedla systém hybridného (mix prezenčného a dištančného / online) vyučovania na Slovensku. Výsledkom ich dlhodobej práce je okrem iného aj tohtoročné ocenenie Zlatý Amos (celoslovenská súťaž o najobľúbenejšieho učiteľa), ktorý získala zriaďovateľka gymnázia, pani Miškovová. Pre viac informácii o škole, navštívte ich stránku https://www.sgcr.sk/

Ak chceš mať vždy aktuálne informácie o živote v našej firme, nových pozíciach, odborných článkoch alebo Syntax podcastoch, staň sa našim followerom:

            

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *