fbpx

Dátová integrácia na globálnej úrovni

Je to už viac ako rok, čo sme oslovili Gabrielu Kováč, a spravili s ňou na diaľku (keďže pracuje pre Syntax v USA) interview. Gabika nám v predchádzajúcom rozhovore priblížila  jej život a prácu IT projekťáka v oblasti ServiceNow. Nedávno sme sa však dozvedeli, že v jej pracovnom živote došlo k ďalším zmenám. A tak sme neváhali, spojili sme sa s ňou, aby nám opísala, aké zmeny u nej nastali a s čím všetkým sú spojené. 

Už je to viac ako rok, čo sme spoločne robili interview. Čo sa za ten čas v tvojom živote zmenilo? 

Našťastie IT priemysel počas pandémie nestagnoval. Práve naopak, takže na nedostatok práce za posledný rok sa sťažovať nemôžem. Home office sa stal samozrejmosťou, čo je pre skombinovanie rodinných povinností aj výhodou. Mojou súčasnou náplňou práce je byť lídrom v oblasti procesov a ich vylepšení. Organizačne patrím pod Global IT team. Ide doslova o globálny tím, keďže kolegov mám zo všetkých regiónov, kde naša spoločnosť pôsobí.

Prezradíš čitateľom, či sa ti niečo zmenilo aj v súkromnej sfére? 🙂 

Decká podrástli a my s manželom sme o rok starší a múdrejší 😊 Rok sme boli “zatvorení”, podobne ako zvyšok sveta, no akonáhle to bolo v štátoch možné, (zhruba od  janurára tohoto roku), začali sme opäť cestovať a spoznávať nové destinácie, čo je našou veľkou záľubou. V lete som bola aj pár týždňov v Košiciach. 

Gabriela v spoločnosti jej kolegov – vľavo Alexey Kazmin (ServiceNow Process Architect) a na pravej strane Alexander Vershinskiy (Team manager Global Architecture ServiceNow)

Prešla si medzitým na “vyššiu” globálnu pozíciu, ktorá v sebe zahŕňa manažment dátovej integrácie viacerých spoločností. O čo konkrétne ide? 

Syntax Systems za posledné roky manažoval akvizície menších spoločností, spojením ktorých získava väčšiu trhovú pozíciu. Firma sa naďalej rozrastá a práve s tým sú spojené všetky aktivity integrácie nových kolegov, systémov, procesov, produktov a podobne. 

Ide “len” o dátové integrácie alebo je vašou náplňou práce ešte niečo iné? 

Podstatou nášho tímu nie je len dátová integrácia, ale aj zlepšovanie procesov ako takých. Niekedy to býva len o zmeme niekoľkých detailoch, ale tie môžu v kontexte celého procesu významne zavážiť. Postupujeme v zmysle demandov, ktoré prichádzajú od samotných užívateľov, tj. interných zamestnancov, ako aj aj od manažérov, ktorí si zmeny žiadajú. Nasleduje procesná analýza, zisťovanie, kde máme v procese medzery a ako ich vyriešiť. Následne spisujeme požiadavky pre developerov, s ktorými aktívne spolupracujeme. Zúčastňujeme sa aj na funkčnom testovaní a na záver procesu poskytujeme základné inštrukcie pre samotných resp. koncových užívateľov.

Aké sú najväčšie výzvy pri projektoch tohoto typu? 

Najväčšou výzvou je rôznorodosť demandov a požiadaviek. Ide o integráciu finančných, fakturačných systémov, procesného riadenia, ITSM manažment, dochádzkových a ostatných administratívnych procesov. Ide o množstvo detailov, ktoré musia byť zohľadnené, hlavne v kontexte regionálnych rozdielov. 

Čo musí človek na tvoje pozícii zvládať resp. na čo musí byť pripravený? 

Komunikácia so stakeholdermi, procesnými manažérmi a samotnými užívate+mi je najdôležitejsší aspekt našej práce. Iba tak zistíme kde sú rozdiely, a ako ich efektívne vyriešiť. 

Momentálne hľadáš k sebe do tímu kolegu / kolegyňu. Čo musí kandidát/-ka spĺňať, aby ste si mohli hovoriť kolegovia? 🙂 

Áno je to tak 🙂 Momentálne hľadáme viacerých kolegov. Budem konkrétna, ide o ľudí s už existujúcimi skúsenosťami v nasledovných oblastiach – Business Analyst, SAP Process Architect a Projektový manažér. Musia mať výborné analytické schopnosti a zároveň schopnosť identifikovať medzery v procesoch. Tiež je fajn, aby nemali problém moderovať diskusie, spísať dokumentáciu a pretlmočiť ju do technickej reči. 

Znalosť SAP modulov je vítaná, keďže ide o náš interný SAP ERP tool. Ďalej pracujeme s platformou ServiceNow v rámci ITSM a iných procesov. Plynulá angličtina je v medzinárodných korporáciách, ako je aj Syntax, už samozrejmosťou. Ďalšie jazyky ako nemčina či španielčina by boli veľkou výhodou, keďže máme pobočky v Nemecku, Španielsku a Mexiku. Z oblasti soft skills by pomohli skúsenosti v oblasti procesného riadenia, zmien, agile project manažment, aktívne počúvanie a vedenie malých projektov.

Ak si dočítal/-a až sem, a v riadkoch vyššie si sa našiel/-a, spĺňaš väčšinu z požiadaviek, ktoré Gabika spísala, neváhaj ani sekundu a ozvi sa nám. Práca na interných projektoch, ktoré zlepšujú život a fungovanie ľuďom v Syntaxe, sú zaujímavé nielen svojou pestrosťou, ale hlavne širokým odborným záberom a to všetko v prostredí perfektného tímu, môže byť jednoznačne tvojou ďalšou kariérnou voľbou. Poď do toho, klikni na https://www.zazisyntax.sk/ alebo nám rovno napíš na careers.slovakia@syntax.sk. Tím medzinárodných projekťákov na čele s Gabikou, ktorého úlohou je dátová integrácia, hľadá teraz nové posily.

Ak chceš mať vždy aktuálne informácie o živote v našej firme, nových pozíciach, odborných článkoch alebo Syntax podcastoch, staň sa našim followerom:

            

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *